POMAGAMY RAZEM :)

Akcja #teamLipowoPomaga

Akcja zorganizowana w 2021 roku przez Katarzyna Puzyńską i fundację Prószyński Media.


" Na szyi noszę lunulę (mam też taki tatuaż), czyli dawny słowiański symbol kobiecej siły. Nie bez powodu lubię ten symbol! Całym sercem uważam bowiem, że trzeba w kobiety inwestować i, że trzeba trzymać się razem i pomagać, jeśli możemy i w taki sposób, jak możemy. Nawet małe gesty się liczą, bo jeśli odpowiednio dużo osób zrobi coś nawet bardzo małego, będzie z tego bardzo dużo dobrych uczynków! Dochód z tych licytacji w całości zasilił Stowarzyszenie Junona, które pomaga kobietom w trudnej sytuacji życiowej.
O Stowarzyszeniu Junona: "pomagamy kobietom: bezdomnym i ubogim, doświadczającym przemocy w rodzinie, starszym i niepełnosprawnym oraz samotnym matkom, a także kobietom zagrożonym tymi problemami. Prowadzimy schronisko, będące jednym z nielicznych na Pomorzu, całodobowych ośrodków wyspecjalizowanych w udzielaniu pomocy kobietom i ich dzieciom"

Katarzyna Puzyńska


Akcja #niebieskim

AKCJA #niebieskim - aukcja charytatywna zorganizowana w 2019 roku przez Katarzynę Puzyńską i fundację Prószyński Media.


"Pracując nad moimi kryminałami z serii o Lipowie, miałam okazję poznać wielu Policjantów. Narodziły się z tej współpracy przyjaźnie i czuję związana ze środowiskiem Policyjnym. Im więcej rozmawialiśmy, tym bardziej uzmysławiałam sobie, jak mało my – cywile – wiemy na temat służby w Policji. Wtedy narodził się pomysł powstania moich książek non-fiction.

Wokół Policji narosło wiele mitów, stereotypów i negatywnych emocji. Zwłaszcza obecnie. W tych książkach prawdziwi funkcjonariusze opowiadają, jak to faktycznie wygląda. Bez lukru, ale też bez budowania sensacji na siłę. Długie godziny służby. Niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia. Ciągłe obcowanie z upadkiem człowieka i zjawiskami, których my wszyscy całe szczęście nie musimy na co dzień oglądać. Do tego frustrująca walka z tym, co dzieje się czasami za murami jednostek.

Warto pamiętać, że życie Policjanta, który wychodzi na służbę, tak naprawdę zawsze jest zagrożone. Nawet pozornie błaha interwencja może zakończyć się najgorszym. W domach na męża i tatę czeka rodzina. Niestety on nie zawsze wraca i pożegnanie, które miało być jednym z wielu, okazało się tym ostatnim...


Połowę mojego honorarium z obu książek z serii „Policjanci” przekazuję Fundacji Pomocy Wdowom
i Sierotom po Poległych Policjantach. Organizacji, która opiekuje się rodzinami tych, którzy wypełnili słowa roty ślubowania do końca. Nawet z narażeniem życia...
Chciałam jednak pomóc jeszcze na inny sposób. Razem z moim wydawcą, Prószyński Media, zorganizowaliśmy aukcję charytatywną, z której dochód w całości zasilił konto Fundacji. Na aukcjach dostępne były same perełki od znanych osób, Policji, moich Czytelników, a także ode mnie. Logo - Tytusa w roli Policjanta - narysował nam sam Papcio Chmiel. 

Życia poległym Policjantom nie wrócimy, ale możemy realnie pomóc Ich rodzinom. Żonom i Dzieciom, które muszą zmagać się nie tylko z olbrzymią stratą, ale też próbować dalej żyć.

Dziękuję serdecznie za wsparcie tego celu!"