Lipowo

Witajcie w Pokrzydowie! A może Lipowie?!

Lipowo, miejsce akcji sagi, jest fikcyjną wsią, położoną kilkanaście kilometrów od Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie). Tworząc książkowe Lipowo, inspirowałam się istniejącą naprawdę miejscowością - moim ukochanym Pokrzydowem (choć zapewniam, że nikt tam nikogo nie morduje!). W Pokrzydowie i Brodnicy odbywają się coroczne Zloty moich Czytelników :) W Gminie Zbiczno znajdziecie również tablice z cytatami z moich powieści. Dzięki nim, jeżeli nawet przyjedziecie w te okolice bez uczestnictwa w Zlocie, i tak znajdziecie miejsca z książek! Zapraszamy! PS No i jeszcze jedna niespodzianka! W centralnym punkcie Pokrzydowa jest mural z podobizna moją i moich książek! Bardzo dziękuję za olbrzymie wyróżnienie.

Gdzie szukać pierwszych tablic?

Na moim kanale na YouTube znajdziecie filmik, w którym razem z Organizatorami Zlotów w Lipowie, pomożemy Wam odnaleźć pierwsze tablice.

Jak wyglądają tablice?

Tablicę numer jeden znajdziecie w samym centrum "Lipowa" (czyli Pokrzydowa). Jest na niej mapa całej trasy. Na kolejnych przystankach zobaczycie część dużej mapy głównej oraz cytat z książki, który dotyczy danej lokalizacji. Jak na razie tablic jest dwadzieścia.

Kliknijcie na zdjęcie, żeby powiększyć. Gotowi do drogi?

Pokrzydowo (gmina Zbiczno)

Wieś znajduje się na terenie niezwykle malowniczego Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Moim zdaniem są to jedne z najpiękniejszych terenów w całej Polsce. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć, które zrobiłam w okolicach "Lipowa". Niestety nie oddają one w pełni uroku tego miejsca. Ale! być może dadzą chociaż przedsmak i inspirację do wizyty w tym miejscu.