Policjanci z Lipowa

Daniel Podgórski

Kierownik komisariatu w Lipowie. Lubi muzykę metalową, a do maminych wypieków ma wyjątkową wręcz słabość. Zaczytuje się w szwedzkich kryminałach i marzy o życiu w wielkim mieście. Syn lokalnego bohatera, Romana Podgórskiego, który zginął podczas akcji kilkanaście lat temu.

 

Emilia Strzałkowska

Niepozorna z wyglądu, ale wielka duchem. Emilia przyjechała do Lipowa z Warszawy rozwiązać pewne kwestie prywatne.

 

Marek Zaręba

Najmłodszy z policjantów w Lipowie. Mąż fryzjerki Eweliny Zaręby, ojciec Andżeliki. Fan biegania i aktywnego trybu życia. Praca policyjna to jego największa pasja, chociaż czasami zdarzają mu się drobne potknięcia.

 

Paweł Kamiński

Jak najlepiej opisać Kamińskiego? Paweł to na pewno policjant o dużym temperamencie. Przeklina z upodobaniem godnym lepszej sprawy. Mąż Grażyny Kamińskiej i ojciec piątki dzieci. Syn drugiego z lokalnych bohaterów, Jana Kamińskiego.

 

Janusz Rosół

Najstarszy policjant z Lipowa. Jego sumiaste wąsy i fryzura czeskiego piłkarza są wręcz legendarne. Jest wdowcem, który nadal opłakuje zmarłą żonę. Ojciec Bartka i Ewki, który próbuje zapanować nad swoim życiem.

 

Maria Podgórska

Recepcjonistka komisariatu w Lipowie, organizatorka i dostarczycielka domowych wypieków w jednym. Matka Daniela Podgórskiego i wdowa po zmarłym w akcji bohaterze.

 

Funkcjonariusze z Komendy

Klementyna Kopp

Można ją kochać lub jej nienawidzić. Opinia innych nie ma dla niej znaczenia – tylko czy na pewno? Znakiem rozpoznawczym tej pani w sile wieku są ramiona pokryte wyblakłymi już tatuażami, z których każdy ma dla Klementyny głębokie znaczenie. P.S. Przeczytaj o Klementynie w recenzji Marty Guzowskiej na portalu Zbrodnicze Siostrzyczki.

 

Wiktor Cybulski

Niestety niespokrewniony ze słynnym aktorem, ale nie mniej elegancki! Koneser dobrego wina i wyrafinowanej kuchni.

 

Weronika

Weronika Nowakowska

Rudowłosa pani psycholog z Warszawy, która próbuje zapomnieć o niedawnym rozwodzie i rozpocząć nowe życie w cichym Lipowie. W próbie dojścia do siebie po zdradzie męża, nieodłącznie towarzyszą jej pies, Igor, i koń, Lancelot.

 

Prokuratura

Jacek Czarnecki

Bliski przyjaciel zmarłego ojca Daniela Podgórskiego. Człowiek bezkompromisowy, ale jednocześnie nie bojący się użyć swoich rozległych wpływów.

 

Leon Gawroński

Następca Czarneckiego. Przystojny prokurator zdaje się ideałem. Skrywa jednak pewien sekret.